Leeds United získal dramatický pozdní bod ve Watford

Levné Fotbalové Dresy Watford se v sobotu odpoledne nadále nedařilo dosáhnout domácího vítězství, protože dramatický pozdní vyrovnávací gól náhradníka Matea Josepha z Leeds United znamenal bod za pulzující remízu 2:2. Hornets předvedli v prvním poločase pravděpodobně nejlepší výkon v této sezóně a zaslouženě vedli zásluhou Vakouna Bayo a Emmanuela Dennise, ale pak se jim podařilo snížit díky úžasnému zásahu Crysencio Summervillea a pozdnímu gólu Josepha.

Domácí začali aktivně, ale jasných šancí bylo zpočátku málo. Brankář Watford Daniel Bachmann musel chytře reagovat na Summervillovu ránu. V polovině prvního poločasu se však podařilo prolomit nerozhodný stav, když se Edo Kayembe zbavil hráče Leeds United ve středu pole a zahájil rychlý protiútok. Jamal Lewis našel Yasera Asprillu, jehož střelu Illan Meslier vyrazil, ale Bayo se odražený míč odrazil do branky.

Tento gól znamenal teprve čtvrtou brankuLeeds United v letošních ligových zápasech a první z otevřené hry od prosince. Leeds United se pokusil okamžitě odpovědět, ale Joe Rodon předvedl důležitý zákrok a zabránil Dennisovi ve druhém gólu. Zdálo se, že se karta obrací ve prospěch hostů, když osm minut před přestávkou vyrovnal individuální akcí Summerville. Holanďan se prosadil z levého křídla, zakroutil míč pravačkou kolem Bachmanna a zasunul ho ke vzdálenější tyči.

Těsně před poločasem vrátil Fotbalový Dres Watford S Vlastním Potiskem vedení oslnivým sólem Dennis. Z pravé strany se prokličkoval do vápna, obelstil Liama Coopera a silnou střelou zakroutil míč do rohu branky.

Český Fotbalový

Ve druhém poločase Levné Fotbalové Dresy Leeds United dominoval v držení míče, ale snažil se vytvořit si jasné šance. Bachmann odolal Summervilleovi a Danu Jamesovi, zatímco střídajícímu Jaidonu Anthonymu zmařil v závěrečné fázi skvělý zákrok nohou. V 88. minutě se však zápas otočil na ruby. Živý Summerville poslal do pokutového území nízkou přihrávku a Joseph, který právě nastoupil jako střídající hráč, uklidil míč do branky a vyvolal radost mezi příznivci Leeds United. Tento gól, který byl nejrychlejším gólem střídajícího hráče v této sezóně Championship, zajistil, že Leeds United opustí Vicarage Road s podílem na zisku trofeje.

Výsledek zanechává Watford hluboce frustrovaný a prodlužuje jejich sérii bez vítězství na domácím hřišti na neuvěřitelných 10 ligových zápasů. Přestože dvakrát vedli, nedokázali si vítězství pohlídat. Manažer Slavisa Jokanović bude litovat, že jeho tým nedokázal ve druhém poločase přetavit tlak v góly.

Pro Leeds United si bod udržel druhou příčku v tabulce Championship, ale zároveň odhalil potenciální slabinu v obraně. Dvakrát inkasovaný gól poprvé od prosince vyvolává otázky ohledně jejich schopnosti vyrovnat se s trvalým útočným tlakem soupeře z první ligy.

Tento zápas byl mikrokosmem nepředvídatelnosti Championship. Watford ukázal záblesky svého potenciálu, ale nakonec mu chyběl instinkt zabijáka, který by zajistil všechny tři body. Leeds United navzdory problémům ve druhém poločase prokázal obdivuhodnou odolnost a v závěru utkání vybojoval bod. Obě strany se budou chtít z tohoto střetnutí poučit a pokračovat ve svých snahách o postup a přežití.